indexfoto

Inteligentní

Kočky jsou velmi inteligentní zvířata.
O některých by se dalo říci, že jsou
až vychytralá.Ovšem až s tímto plemenem pochopíte, jak moc může být kočka inteligentní. Budete se divit. Budete se divit neustále a nepřestane vás překvapovat. Přesně takový je peterbald.

Přátelská

Neuvěřitelně přátelská. O psech se říká, že jsou nejlepším přítelem člověka. Ovšem peterbald je jejich velkou konkurencí. Tato kočka vás zaručeně okouzlí svou přátelskou a nezáludnou povahou. Brzy zjistíte, že ne vždy musí být nejlepším přítelem člověka pes… ;-)

 

Věrná

Peterbald je kočka věrná, která si s vámi vytvoří pevný vztah. Překonává tím i některá psí plemena. Velmi brzy si důvěru získá i u vás.

O plemeni peterbald

Peterbald

Toto málopočetné plemeno vzniklo v ruském St. Petěrburgu (někdy se mu proto říká petěrburgský sphynx) křížením orientální kočky a donského sphynxe. Nese v sobě to nejlepší z obou plemen – vznešenost orientálek a úžasnou přítulnost sphynxů.

Peterbald je kočka přátelská, nebojácná, inteligentní, nezáludná a velmi upovídaná. Miluje přímý kontakt, potřebuje společnost jiné kočky (nejlépe více koček) a aktivní zábavu. Jsou to kočičky hravé a vynalézavé, které vás nenechají zahálet. Velmi rychle přilnou ke „svému“ člověku.

 

Standard plemene

Peterbald může mít několik druhů srsti:

velur – srst je měkká, bez zvlnění a těsně přiléhá k tělu. Je krátká a nemá podsadu.

brush – srst je podobná jako u drsnosrstého jezevčíka :-)

flock – kůže je téměř holá s řídkou srstí na bříšku, tlapkách, hlavě a někdy i na ocásku

Zajímavostí je, že pokud je kočka zcela bez srsti, rodí se koťátka většinou s již otevřenýma očima. V průběhu života se srts může měnit a to až do 2 let věku kočky.

Tělo je štíhlé, elegantní a dobře osvalené, nohy dlouhé, pevné, tlapky oválné s dlouhými prsty.

Ocas je dlouhý, rovný, pevný a pružný.

Hlava klínovitá, po obou stranách se rozšiřuje směrem k uším, které jsou velké a zašpičatělé.

Nos dlouhý, rovný.

Oči jsou výrazné, středně velké mandlového tvaru, většinou modré nebo zelené.

Váha peterbalda se pohybuje v rozmezí 2 – 5 kilogramů.

Kočky nejsou choulostivé a to ani ty zcela nahaté, péče o ně není nijak náročná, nemusí se koupat, stačí je občas otřít vlhkou houbou nebo ručníkem. Pokud nemá kočka řasy je vhodné věnovat pozornost očím a pravidelně je zbavovat „ospalků“. Uši čistíme dle potřeby od ušního mazu.

08/28/2014, 06:44 AM
Naše koťátka budou mít již brzy 4 měsíce a pomalu se chystají na...
08/23/2014, 09:19 PM
Od dnešního dne se s námi můžete potkávat na našem webu. Jsme...